Szkolenia handlowe – jak sobie radzić z trudnym klientem?

two men facing each other while shake hands and smiling

W dzisiejszych czasach wiele osób wykonuje w codziennej pracy bardzo odpowiedzialne zadania, które to wymagają posiadania ogromnej wiedzy, odporności na stres oraz ogromnego doświadczenia zawodowego. Wśród wielu takich zawodów można wymienić handlowców, którzy każdego dnia muszą współpracować z klientami. Aby wykonywana przez nich praca, ich w pełni satysfakcjonowała, powinni brać udział w profesjonalnych szkoleniach handlowych.

Do grupy pracowników, których praca jest bardzo stresująca oraz odpowiedzialna należą bez wątpienia handlowcy. Praca osób pracujących na tym stanowisku polega na sprzedaży różnorodnyc towarów i usług oraz nieustannej współpracy z klientami. Dlatego też każdy profesjonalny przedstawiciel handlowy powinien posiadać odpowiednią wiedzę merytoryczną na temat towaru, który sprzedaje.

Co prawda ogromnym atutem jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia, niemniej w dobie nieustannego narastania konkurencji samo wykształcenie nie wystarczy, aby być znakomitym handlowcem. Każda osoba pracująca w tym zawodzie, zarówno taka, która to dopiero rozpoczyna karierę zawodową, jak i taka która jest handlowcem przez szereg długich lat powinna brać udział w nowatorskich szkoleniach o tej tematyce.

Szkolenia – reklamacje. Sprawdź co oferuje Konsorcjum szkoleniowe Gamma

Dużym uznaniem na rynku sprzedażowym cieszą się szkolenia dla handlowców Łódź. Kursy te są skierowane dla pracowników wewnętrznych contact center, pracowników działów obsługi klienta oraz wielu innych osób mających na co dzień w pracy kontakt z klientem.

Szkolenia organizowane w mieście Łódź są również skierowane do zespołów tych firm które świadczą „zdalną” obsługę Klienta przez rozmowę telefoniczną czy wysyłanie wiadomości i e-mail.

Ponadto w szkoleniach tych powinni wziąć udział pracownicy różnorodnych banków, firm ubezpieczeniowych oraz sklepów internetowych. W szkoleniu takim mogą również uczestniczyć takie osoby, które nadzorują pracę działów obsługi Klienta direct i chciałyby jeszcze skuteczniej wspierać swój zespół.

Dzięki uczestnictwu w takim szkoleniu uczestnicy zapoznają się dogłębnie z sytuacjami, które powodują, że relacja z klientem jest trudna oraz poznają różne typy trudnego klienta oraz sposoby skutecznego komunikowania się z nim.

Wyspecjalizowani trenerzy prowadzący szkolenie uświadamiają uczestnikom jakie zachowania mogą przyczynić się do rozgniewania klienta. Ponadto trenerzy doskonalą u handlowców umiejętności związane z efektywnym reagowaniem na zastrzeżenia klienta, kształcą w nich umiejętności z zakresu wykorzystania skutecznych technik reagowania na zachowania trudnych klientów oraz rozwijają u nich umiejętności asertywnego zachowania.

Author: Jeron

Dodaj komentarz